Biblioteka Poetycka

Biblioteka Poetycka Oficyny Wydawniczej AGAWA, w której wydajemy głównie polską poezję, ale też czasami poezję tłumaczoną z innych języków, odnotowuje na swoim koncie coraz to nowe sukcesy.

Dwie pozycje poetyckie "Agawy" uzyskały nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za najlepszą książkę miesiąca.
W 1993 roku "Poezje zebrane" Zbigniewa Bieńkowskiego zostały książką miesiąca sierpnia, a w 1997 roku "Debiut z aniołem" Jerzego Górzańskiego został książką miesiąca maja.

Ponadto w tej Bibliotece ukazały się poezje znanych już polskiemu czytelnikowi chorwackich pisarzy Andjelka Vuleticia, Mile Stojicia i Vaska Popy oraz Stevana Raičkovicia, Abdulaha Sidrana, Ivana Kordicia i innych.

Wybór wierszy Slavka Mihalicia "Okna szaleńst6wa" przyniósł jego autorowi, Grzegorzowi Łatuszyńskiemu prestiżową nagrodę Macierzy Chorwackiej.

Z wielkim uznaniem krytyki i czytelników spotkał się tom poezji wybitnego polskiego poety emigracyjnego Bogumiła Andrzejewskiego "Podróż do krajów legendarnych".

Najnowsze tomiki współczesnych polskich poetów to:
"Spojrzenia" Andrzeja Szmidta
i "Atena strząsająca oliwki" Mariana Grześczaka

Na szczególną uwagę zasługują trzy antologie poezji XX wieku przygotowane przez Grzegorza Łatuszyńskiego: serbska, czarnogórska i chorwacka.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com