O Nas

Taki, a nie inny charakter nadają naszemu wydawnictwu przede wszystkim dwie osoby: dyrektor - Maria Siwkowska-Łatuszyńska, oraz redaktor naczelny - Grzegorz Łatuszyński.

Oto, co mówią oni o AGAWIE:


Maria Siwkowska-Łatuszyńska

inne marylkaDzisiaj czytelnik może wybierać pomiędzy bezwartościową, ogłupiającą lekturą dostarczaną nam przez mało ambitne wydawnictwa, które pragną zbić kapitał na rzekomym zapotrzebowaniu czytelniczym szerokich warstw społecznych, a niepełnym wachlarzem pięknie wydanej klasyki, czasami przeznaczonej raczej do zdobienia regałów, niż do czytania. Taka sytuacja powstała w wyniku ekspansji kultury obrazkowej w Polsce i na świecie, jak i z transformacji politycznej w naszym kraju. W ostatnich latach obserwujemy poza tym gwałtowny rozwój postmodernizmu, czyli filozofii braku filozofii i kultury braku kultury, oraz szybki rozwój konkurencyjnych dla książki mediów. My chcemy przywrócić prymat literaturze i dlatego staramy się wypełnić lukę na rynku księgarskim, proponując naszym czytelnikom po przystępnych cenach książkę aktualną, ciekawą i wartościową, której lektura przysporzy wiele radości i ciekawych przemyśleń.

 


Grzegorz Łatuszyński

inne grzes300Oficyna nasza specjalizuje się w wydawaniu współczesnej literatury pięknej, głównie polskiej. Podstawowym kryterium, jakim się kierujemy przy podejmowaniu decyzji wydawniczych, jest wartość artystyczna dzieła. Nasze książki zawsze są dobre! Choć nie wydaliśmy ich dużo, możemy już się poszczycić dwoma dyplomami za wydawnictwa, które uzyskały wysoko cenioną nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej. Nagrodę "Książka sierpnia 1993 roku" otrzymały "Poezje zebrane" Zbigniewa Bieńkowskiego, a nagrodę "Książka maja 1997 roku" - "Debiut z aniołem" Jerzego Górzańskiego. Uzyskaliśmy również nagrodę Władysława Reymonta, którą otrzymała powieść Andrzeja Brauna "Psie Pole" w 1998 roku. Nie gonimy za sensacją, nie chcemy drukować szmiry, poszukujemy dobrych pozycji. Wydajemy książki, które zdolne są dostarczyć Czytelnikowi głębokich przeżyć estetycznych i zostawić ślad w jego świadomości, książki, których będzie on szukał na półkach domowej biblioteczki w różnych chwilach swojego życia.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com