OK Totylko

Oficyna Wydawnicza "Agawa"
ISBN 978-83-85571-71-1
Seria: Biblioteka Poetycka
Okładka barwna, foliowana
Format 125 x 195 mm.
Str. 52
Cena detaliczna 18,00 zł

Wiersze Jana Krzysztofa Piaseckiego, pulsujące żywą i wrażliwą emocjonalnością, wyciszoną niemal do szeptu, są autentycznym świadectwem silnych doznań bohatera lirycznego w jego codziennym obcowaniu z ludźmi i przyrodą Wzgórz Sokólskich, są poetycką kroniką wrastania w ten świat i tę społeczność, kojącą nerwy zszarpane w wielkomiejskim zgiełku. Życie w rytmie przyrody przynosi mu ukojenie, wewnętrzny spokój oraz prawdziwą miarę rzeczy. Te wiersze uczą patrzeć na otaczający świat, dostrzegać jego niepowtarzalny urok w zwykłej codzienności i urok odświętności. Uczą żyć i życiem się cieszyć, pomagają wrócić do istoty rzeczy, wcielić się ponownie w autentyczny klimat ziemi i stać się świadomą cząstką przyrody, służyć jej i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, którymi ona odpłaca.
Grzegorz Łatuszyński

 O autorze

Jan Krzysztof Piasecki jest autorem tomów poezji: Z dala od was (Stowarzyszenie Ruchu Artystycznego "Świat", 1989 r.), Wiersze wybrane (Księgarnia Akademicka, Kraków, 1998 r. Ta książka zawiera również przekłady wierszy z języka angielskiego) oraz Niepostrzeżenie się gaśnie (Księgarnia Akademicka, Kraków, 2006 r.). W 2003 roku opublikował prozę Pierwsza wiosenna i inne opowiadania (Wydawnictwo Pokolenia, Warszawa). Swoje utwory publikował między innymi w "Twórczości", "Integracjach", "Powściągliwości i Pracy", "Magazynie Literackim", "Tekstualiach", "Akancie", „Wyspie”. Jego wiersze były czytane w Polskim Radio w Programie I i II. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Urodzony w 1949 roku w Szczecinie, tam spędził dzieciństwo, kilka lat mieszkał w Żyrardowie, od 1964 r. w Warszawie. W 2006 r. nabył malowniczą nieruchomość ziemską na Podlasiu Północnym (Wzgórza Sokólskie, gmina Sidra); mieszka tu, nie zrywając kontaktów z Warszawą. W wyremontowanym domu otoczonym kilkoma hektarami łąk i starego parku stworzył bazę turystyczną. Niniejszy zbiór poezji zawiera wiersze powstałe podczas sześcioletniego pobytu autora na Wzgórzach.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com